DOPINGAS


Istorija

Anaboliniai steroidai buvo pradėti vartoti neseniai. Juos dažniausiai vartoja kultūristai ir sportininkai. Steroidai yra gaminami is vyriško lytinio hormono testosterono. Anaboliniai steroidai yra vartojami jėgai ir raumenų masei didinti. "Anabolinis" reiškia "didinantis". Daugelis sportininkų teigia, kad steroidai leidžia ištverti sunkias treniruotes, greitai atsigauti po traumų. Dėl steroidų vartojimo yra nukentėję daug sportininkų dalyvavusių olimpiaduose. Sportininkams yra uždrausta vartoti steroidus. Sportininkai prieš olimpiadas yra atsitiktinai tikrinami t.y. tikrinamas jų šlapimas. Šlapime steroidai yra aptinkami ir po pusės metų.

Išvaizda

Steroidai yra parduodami tabletėmis ir ampolėmis.  
Dopingas

Vartojimas

Įvairūs steroidai yra vartojami įvairiais ciklais. Pvz.: geriama 4 savaites, po to daroma kelių savaičių pertrauka.

Poveikis

Vartojant steroidus ir sportuojant žmogui stipriai pradeda augti raumenų masė. Jis įgauna daugiau jėgos, agresyvumo, greičiau atsigauna po traumų. Moterims vartojančioms steroidus, nuo testosterono kiekio padidėjimo gali pastorėti balsas, padidėti kūno plaukuotumas, sumažėti krūtys. Vyrams gali padidėti lytinis potraukis.

Šalutinis poveikis

Vyrams gali sumažėti spermos kiekis. Vartojantys steroidus paaugliai rizikuoja nustoti augti. Gali išberti spuogai. Leidžiantis anabolinius steroidus padidėja infekcijos grėsmė. Ilgai vartojant steroidai gali pažeisti kepenis, arba net ir sukelti kepenų vėžį.

Apytikslė kaina

100 metano tablečių kainuoja apie 35 litus.