EKSTAZI


Istorija

Ekstazy buvo išrastas 1912m. Jis buvo vartojamas alkiui slopinti. Devintajame dešimtmetyje jo gamyba buvo uždrausta. Dabar ekstazy yra labai populiarus diskotekose. Ekstazy yra stiprus narkotikas ir jis yra priskiriamas tai pačiai grupei kaip ir heroinas.

Išvaizda

Ekstazy

Tai cheminis narkotikas, turintis ir amfetamino, ir haliucinogeninį poveikį. Dažniausiai vartojamas klubuose, nes suteikia energijos šokti. Baltos, rudos, rausvos tabletės arba spalvotos kapsulės. Tabletės būna įvairių dydžių ir formų (širdelių,gėlyčių). Pasitaiko, kad tabletės būna sugrūstos ir sumaišytos su kitais narkotikais (heroinu). Kaip žinia, sumaišius narkotikus šalutinis poveikis gali būti labai baisus.

Ekstazy

Vartojimas
 
Ekstazy yra išgeriamas kartu su vaisvandeniais. Šio narkotiko poveikis pajuntamas po 20 minučių ir trunka kelias valandas.

Poveikis

Ekstazy yra stimuliantas. Jo poveikis yra labai panašus į amfetamino, ar kokaino poveikį. Ekstazy stiprina jausmus, bet nuo LSD skiriasi tuo, kad nesukelia haliucinacijų. Ekstazy vartotojas įgauna drąsos, komunikabilumo, noro šokti, judėti.

Šalutinis poveikis

Šokant jūsų organizmas netenka daug vandens. Todėl reikia gerti labai daug skysčių (per 1h-0,5l. skysčio). Vartojant ekstazy alkoholio gerti nepatartina. Nuo jo, jūsų organizmas netenka dar daugiau skysčių. Per vieną šokių naktį organizmas gali netekti kelių litrų vandens. Buvo atvejis, kai pasibaigus narkotiko poveikiui šokėjas išgėrė beveik kibirą vandens iš karto. Atsisakė inkstai, ir vaikino išgelbėti nepavyko. Vartojant ekstazy gali pasireikšti raumenų traukuliai, nevalingas dantų kalenimas, neryškus regėjimas, staigūs vyzdžio judesiai, taip pat pakyla kraujospūdis, gali ištikti širdies infarktas. Ekstazy yra naujas narkotikas, todėl jo ilgalaikis poveikis dar nėra ištirtas. Jo dažnas vartojimas gali pažeisti kepenis, smegenis, sukelti depresiją. Perdozavimas gali sukelti koordinacijos sutrikimus, ligą, panašią į Parkinsono, ir galiausiai paralyžių.

Apytikslė kaina
 
40-60 litų.

Specifiniai požymiai ir ženklai

Požymiai: energijos padidėjimas; labai didelis troškulys, nemiga, depresija.
Ženklai: įvairių spalvų ir formų aspirino dydžio tabletės.