Terminai


Piktnaudžiavimas narkotikais
: kai koks nors narkotikas, pvz.: heroinas, vartojamas ne tuo tikslu, kaip numatyta, arba kai jis skiriamas ne gydyti.

Pripratimas: kai organizmas taip pripranta prie narkotiko, kad, norėdami pajusti tokį pat poveikį, turite jo vartoti vis daugiau.

Priklausomybė: kai prie narkotiko priprantama ir protiškai ir fiziškai. Norėdami normaliai gyventi, turite jį nuolat vartoti, kad neprasidėtų labai sunkiai pakeliama abstinencija.

Narkomanija: kai negalėsite atsisakyti narkotikų net ir labai norėdami.

Abstinencijos požymiai: organizmo reakcija į narkotiko stygių. Fiziniai požymiai įvairūs: galvos skausmai, prakaitavimas, traukuliai, raumenų drebulys. Kartais tai baigiasi mirtimi. Psichologiškai jūs nuolat norite narkotiko: tai kartais dar sunkiau kęsti negu fizines kančias.

Stiprūs narkotikai: tai stipraus poveikio, pavojingi narkotikai, pvz.: opiatai, kokainas, heroinas. Prie jų greitai priprantama, jų poveikis organizmui didžiulis. Jų atsisakius abstinencija ypač sunki.

Silpni narkotikai: dažnai vartojami norint atsipalaiduoti. Šių narkotikų abstinencijos požymiai ne tokie stiprūs, bet poveikis gali būti ilgalaikis, be to, prie jų priprantama psichologiškai. Taigi jie silpni, bet gana kenksmingi.

Stimuliantai: taip vedinami nervų sistemą stimuliuojantys narkotikai - amfetaminai, kokainas, kofeinas. Nuo jų žmogus labai susijaudina.

Depresantai: tai barbitūratai, alkoholis, raminamieji vaistai, kurie nervų sistemą veikia dvejopai: arba slopina - ir jaučiatės prislėgti, net galvojate apie savižudybę, arba atvirkščiai - susijaudinę, apsvaigę ir nekontroliuojate savo veiksmų.

1 čekis ~ 1/10 gramo.