LSD


Istorija

LSD pirmą kartą pagamino šveicaras Albertas Hofmanas. Tai įvyko 1938m. 1943m. šis chemikas truputėlį paragavo savo sukurto narkotiko. Po to jis savo įspūdžius aprašė knygoje. Visa tai jam priminė fantastinį sapną, kuriame jis matė įvairiausių spalvų žaismą. Šeštame dešimtmetyje LSD buvo vartojamas narkomanų ir alkoholikų gydymo tikslams. Kartais LSD buvo vartojamas ir psichoterapinių seansų metu. Manoma, kad JAV saugumo tarnybos LSD vartojo žiauriose "smegenų plovimo" operacijose. Septintame dešimtmetyje LSD tapo hipių simboliu.

Išvaizda

Dažniausiai LSD yra parduodamas sugeriamo popieriaus arba kartono kortelių išvaizda. Šie popieriaus lapeliai yra išmirkyti skystoje LSD, kuri yra bekvapė, beskonė, bespalvė. Popieriaus lapeliai dažnai yra papuošti įvairiais piešinėliais. LSD taip pat yra parduodama ir tabletėmis, arba mažais žirneliais.
LSD
LSD
LSD

Vartojimas

LSD dažniausiai yra dedama po liežuviu. Kartais ji yra nuryjama. LSD yra stiprus narkotikas, net nuo mažiausio kiekio jau yra pajuntamas jo poveikis. LSD dažnai yra maišoma su kitomis įvairiomis medžiagomis. Kartais perkant LSD kortelę, jos ten gali iš viso nebūti.

Poveikis
 
LSD yra haliucinogeninis narkotikas. Jis tiesiogiai veikia smegenis taip pat ir regos, klausos, lytėjimo organus. Visi pojūčiai yra iškraipomi. LSD dar yra vadinamas "mąstymą skatinančiu" narkotiku. Dėmesio! LSD kelionė beveik visiškai priklauso nuo žmogaus savijautos. Jei žmogus blogai jaučiasi, suvartojus LSD jis dar blogiau pasijus. Jam gali prasidėti depresija, panika, svaigti galva. Žinoma, žmogui esant ir geros nuotaikos visada yra tikimybė, kad jam kelionė nepavyks.

Šalutinis poveikis
 
Vartoti LSD yra ypač pavojinga. Jūsų kelionė gali būti žiauriai košmariška. Jums gali pasirodyti, kad jūs išprotėjote arba netgi mirštate. Mažiausias nerimas kuris buvo prieš prieš vartojant LSD gali sustiprėti šimtus kartų, ir visa tai virsti košmaru. Žmogui gali atsitikti ir priešingai. Jis gali pasijusti nenugalimas, stiprus, gali netgi visiškai nebijodamas iššokti per langą. Kartais kai kuriems žmonės po kelių dienų ar savaičių įvyksta "recidyvas". Šis recidyvas gali išgąsdinti, bet jis nėra pavojingas. Prie LSD fiziškai nepriprantama, bet psichologiškai nuo jos atsisakyti sunku.

Apytikslė kaina
 
1 tabletė- 50 litų

Specifiniai požymiai ir ženklai
 
Požymiai:išsiplėtę akių vyzdžiai; haliucinacijos; pakitę garsų ir spalvų pojūčiai; nerimas.
Ženklai: maži popieriaus gabaliukai arba tabletės.