MARIHUANA


Istorija

Kanapės yra dilgėlių ir apynių šeimos augalas. Kanapių kilmės vieta yra Azija. Dabar jos auga daugelyje šalių. Azijoje ir JAV jas naudodavo religiniais tikslais. Senovės rytuose, kai būsimasis žudikas būdavo apmokytas ir parengtas, vieną naktį jam duodavo kiek tik nori rūkyti hašišo, gerti vyno, atvesdavo merginų. Kitą rytą pasakydavo, kad jis pabuvojo rojuje, į kurį pateks po mirties. Tikėdami tuo, žudikai vykdydavo užduotį visiškai nebijodami mirti. 19a. Europoje kanapės buvo naudojamos gydymo tikslams. Jos malšindavo skausmą, gydydavo nemigą. Šiuo metu JAV tyrinėja kanapes. Mokslininkai iš kanapių nori sukurti vaistus, kurie galėtų gydyti glaukomos ir astmos ligas. Drausti kanapes, kaip ir alkoholį JAV pradėjo 1920-1930m. Bet nesėkmingai. Olandijoje kanapės dabar yra legalizuotos. Kanapės yra dažniausiai vartojamas nelegalus narkotikas Britanijoje.

Išvaizda


Iš kanapių gaminami narkotikai būna įvairių rūšių:
1) "Žolė". Ją sudaro džiovinti kanapių lapai, stiebai ir sėklos.
2) Derva ir hašišas yra tamsiai rudos spalvos kieti grumsteliai.
3) Aliejus. Lipnus, panašus į sirupą.
Kanapių rūšys skiriasi savo stiprumu. Tai priklauso nuo šalies, kur jos yra auginamos. Stipriausios kanapės auga Kolumbijoje ir Pakistane. Kanapių stiprumas priklauso nuo THC (delta 9 tetrahidrocannabinolio).
Skunkso piktžolė-pakitusi kanapių forma. Ji yra dažniausiai auginama specialiuose šiltnamiuose hidroponiniu būdu t.y. vandenyje, į kurį yra pridėta mineralinių medžiagų, nėra dirvožemio. Dažniausiai ji yra auginama Anglijoje ir Olandijoje. Pasitaiko, kad skunksas kartais būna net ir 10 kartų stipresnis už paprastas kanapes. Dažniausiai yra pardavinėjami skunkso lapai. Skunksas gali sukelti lengvas haliucinacijas arba trumpalaikį paralyžių.
Marihuana
Marihuana
Marihuana

Vartojimas
 
Derva, žolė arba aliejus yra maišomi su tabaku ir yra daromos suktinės(kaip cigaretės). Į suktinės galą yra įstatomas kartoninis filtras, nes kanapių dūmai yra labai karšti ir jais galima išsideginti gerklę.
Tarp dviejų metalinių plokštelių yra įdedama dervos, tada plokštelės suspaudžiamos. Kaitinant metalo plokšteles išsiskiria garai, kurie yra įkvepiami.
Kanapės taip pat yra kišamos ir į pypkes. Rūkant kanapes iš pypkių poveikis pajuntamas greitai. Taip galima suprasti, kada reikia sustoti.
Kanapes taip pat galima dėti ir į tešlą ir į arbatą. Taip vartojant kanapes galima jų persivalgyti ir pasijusti labai blogai.
Kai kuriose šalyse kanapių rūkymas yra tradicija. Čia žmonės rūko iš specialių pypkių-kaljanų. Kaljanuose dūmas ataušta ir sumažėja vėžio grėsmė.

Poveikis

Nuo kanapių žmogus pradeda matyti ryškesnes spalvas, aiškiau girdėti muziką, juoktis be reikalo, arba atvirkščiai pasijusti mieguisti, ramūs. Žmogus gali pajusti alkį. Kai kuriems žmonėms pasitaiko paranojos atvejų. Jeigu išgersite alkoholio, gali pradėti siaubingai pykinti, žmogus gali netekti sąmonės. Pagrindinė aktyvi marichuanos medžiaga THC prisiriša prie nervų ląstelių membranų. Dėl to vartojant "žolę" sulėtėja mąstymas, prastėja atmintis, blogiau įsisavinama informacija. Vartojant kanapes, padažnėja širdies darbas, kyla kraujospūdis, sutrinka koordinacija. Specialistai teigia, kad poveikis priklauso nuo įgimtų duomenų ir įvairių aplinkybių, (pvz.: nuotaikos).

Šalutinis poveikis
 
Rūkant kanapes rizikuojama susirgti kvėpavimo takų ligomis t.y. bronchitu, plaučių vėžiu ir t.t. Rūkant kanapes tikimybė susirgti plaučių vėžiu yra 5-10 kartų didesnė negu rūkant cigaretes. Dažni kanapių vartotojai nenori nieko veikti, greitai viską užmiršta. Merginos, kurios vartoja kontraceptines tabletes, rizikuoja gauti širdies infarktą. Moterų, rūkančių "žolę", vaikai lėčiau protiškai vystosi, yra prastesnės koordinacijos. Labiausiai nepatartina vartoti kanapes žmonėms, sergantiems plaučių ir širdies ligomis. Žinomi alerginės reakcijos atvejai, kai žmonės mirė pirmą kartą užrūkę marichuanos. Prie kanapių žmogus retai pripranta, bet atsisakyti jų gali būti sunkoka. Norėdami atsikratyti įpročio rūkyti marichuaną, kasmet į gydytojus kreipiasi apie 120 000 žmonių.

Apytikslė kaina
 
1 gramas kainuoja apie 50 litų.

Specifiniai požymiai ir ženklai
 
Požymiai: išsiplėtę vyzdžiai ir raudonos akys, nenutrūkstamas juokas, sutrikusi koordinacija, didelis alkis.
Ženklai: labai stiprus, šleikštus, saldus kanapių kvapas, cigarečių nuorūkos su kartoniniais filtrais.